İçeriğe geç

Aylar: Kasım 2018

-KADIN BEYNİ & ERKEK BEYNİ-

Selamlar olsun!

İnsanın içini bunaltan yaz sıcakları sonbahar rüzgarlarına kapılıp uzak diyarlara gitti. Okullar açıldı, yeni dönem başladı. Bu kız da defterini eline aldı. Uzatmadan mevzuya giriyorum. Hazır mıyız ahali?

Bugünün yazısı, yüzyıllardır üzerine düşünme çabasına girenlerin beyinlerini kısık ateşte pişire pişire yakan çok nadide bir konu hakkında. Kadın Beyni VS. Erkek Beyni!

What you find yourself performing here significantly relies upon the form of essay you’re thinking about composing. This sort of article is a favorite in technology and history courses. It truly is really an educational kind of authorship, and is ordinarily identified in textbooks, publications, papers, and the Internet. This really is among the main options that come with essay writing service.

This kind of writing can be utilized for both, misinformation and nonfiction. When researching several examples, make certain to find one which is closely connected to what it’s you’re authoring. Writing type is among the primary facets on paper.

Birbirinden yüz seksen derece farklı iki ayrı türün birlikte yaşadığı şu dünyada böyle bir konunun arıza sebebi olması işten değil zaten. Evet başlıyoruz.

Neymiş? Kadınlar çok ayrıntıcıymış. Nerede gereksiz bir konu var ona takıyormuş. Yok efendim cümle altında anlam arıyormuş, geleceğe dair planlar kurup duruyormuş, muş muş muş…

Gülüyorum. Vallahi gülüyorum.

Bütün erkeklerin ağzında da aynı laf. “Biz kadınları anlamıyoruz.” Yahu, yüzyıllardır süren “Kadın erkeğin üst sürümüdür.” muhabbetleri boşuna mı? Sen niye üst modelinin işlemcisini çözmeye çalışıyorsun? Bak Iphone4’e, hiç deniyor mu IphoneX’in yaptıklarını? Denemiyor. Niye? Çünkü biliyor, istese de yapamaz.

Örneği abes bulanlara sesleniyorum; hiç kusura bakmayın, cuk oturdu. Erkek denilen canlı bir laf etmeden önce salise bile düşünmezken, kadın o cümlenin sonucunda karşı tarafın ne tepki vereceğini hesaplayıp bir sonraki hamlesini bile hazırlamış oluyor.

Ayar olduğum bir konu daha; kadınlar çok dedikodu yapıyor! Evet, yapıyoruz. Yapıyoruz da… Size ne? Siz iyi gözlemci değilseniz, gelebilecek potansiyel tehlikenin farkına varamıyor ve ufo görmüş masum dünyalı misali etrafınıza bön bön bakıyorsanız biz ne yapalım?

Sıradaki cümlem “Bu ne alakaydı şimdi?” diyenlere geliyor. Bu da düşünme sisteminin bir farkı. Çorak arazi misali dümdüz olan erkek beyninin “dedikodu” gibi alengirli bir kavramı algılaması beklenemez zaten. O, kadın beyninin içeriği. Erkek beyni sistemine almaya çalışırsa kod hatası falan olur. Hafazanallah sistem çöker sonra.

Efendim sözün özü; algılayamadığınız bir şeyi dışarıdan yorumlamayın. Göremediğiniz şeyin perde arkasını merak etmeyin, bilmediğiniz konular hakkında bir zahmet konuşmayın.

Hadi sağlıcakla!

 

Yorum Bırak
Araç çubuğuna atla