İçeriğe geç

PAHA BİÇİLEMEZ HAZİNEMİZ

                              

Bir insanın güç kaynağı nedir? Zorluklara göğüs gerebilmek için neye tutunur? Başı sıkıştığında ona yol gösteren nedir? Nedir onu kurtaran? Bence bu soruların hepsi tek bir cevaba çıkıyor. Yıkıldığımızda tutunabildiklerimiz…

Onlar sayesinde güç toplar, onlar sayesinde tekrar inanır ve tekrar deneriz. Onların varlığıdır bize güç veren. Bazen çok yıkıcı yenilgilerle karşılaşırız. Umudumuzu yitirir, her şeyden vazgeçeriz. İçimize kapanır, kendimize duvarlar öreriz.

Kimse bizi görmesin, o yıkık halimizle baş başa kalalım isteriz. O enkazın altında ezilecek olan sadece bizler olalım. Başkaları zarar görmesin, bir umut daha sönmesin. Ama  birileri vardır ki onlar biz ne yaparsak yapalım gölge gibi arkamızdadır.

Bunlar kimi zaman ailemiz, kimi zamansa dostlarımızdır. Ne yapmış olursak olalım asla bırakmazlar bizi. Her zaman bizim arkamızdadırlar. Bizi anlar, bize iyi gelirler. Vazgeçmememiz için ikna eder, tekrar denememiz için güç verirler. Desteklerini asla esirgemezler.

Kendimizi duvarlar içine hapsettiğimizde bile o tuğlaları teker teker yıkar, bize mutlaka ulaşırlar. Bizi o karanlıktan çıkarıp aydınlıkta yerimizi tekrar bulana kadar elimizi bırakmazlar. Umudumuzun parçalanan tanelerini yılmadan toplar, bir araya getirirler. Gerektiğinde sil baştan yaratırlar her şeyi.

İşte böyleleridir bizi güçlendiren. Biriktirdiğimiz dostlarımız, sığındığımız ailemiz… Önemli olan aldığımız yaranın derinliği değil, etrafımızdaki gerçek insanların değeridir. Ve bu gerçekliğe sahip olan insanlar ne kaybederse kaybetsin, asıl kazandıkları şey paha biçilemezdir.

 

ı

 

 

 

Tarih:Gazete Yazıları

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla