İçeriğe geç

-TEŞEKKÜR EDERİM ÖĞRETMENİM-

 

                              

Öğretmen öğrencisinin okuldaki annesidir. Yıllar boyunca günün yarısından fazlasını birlikte geçirir öğretmen ve öğrencileri. Birçok anı biriktirir, birçok şey paylaşırlar. Ne olursa olsun bir şekilde yer edinir öğrencisinin hayatında, eğer şanslılarsa bu yer tamamen iyi anılarla dolar.

Ve ben öğretmenime büyük bir teşekkür borçluyum.

Yavruları için çırpınan bir kuş misali kanatlarınızı üzerimizden çekmediğiniz, düşsek bile yılmadan yeniden ayağa kalkmayı öğrettiğiniz, sevginizi daima hissettirdiğiniz, bizi bizden çok düşünüp bizi koruduğunuz için teşekkür ederim öğretmenim.

Bize sorumluluk almayı öğrettiğiniz, inandığımız değerlerden vazgeçmemiz gerektiğini gösterdiğiniz, kendi başımıza uçmayı öğrenmemiz için bizi desteklediğiniz, verdiğimiz sözün arkasında durmamız gerektiğini öğrettiğiniz için teşekkür ederim öğretmenim.

Bize inandığınız, güvendiğiniz, arkamızda durduğunuz, iyiliğimiz için çabaladığınız,  yeteneklerimizi keşfetmemizde yardımcı olduğunuz, bizim duygu ve düşüncelerimize önem verdiğiniz için teşekkür ederim öğretmenim.

Kalemimden dökülen dört cümleyle bana inandığınız, kendimi bulma yolunda bana ışık tuttuğunuz, en tedirgin anlarımda bile sakinleşmeme yardımcı olduğunuz, ben bile kendime güvenmezken bana güvendiğiniz için teşekkür ederim öğretmenim.

Bana inandığınız, güvendiğiniz, yanımda durup desteklediğiniz… Ama en önemlisi benim öğretmenim olduğunuz için teşekkür ederim öğretmenim.

…Aylin Urfalı Maranezli’ye sonsuz teşekkürlerimle…

 

29/05/2018

Tarih:Gazete Yazıları

2 Yorum

  1. Burcu Burcu

    Canımın içi yine ağlattın bu çılgın teyzeni.yaşlanıyormuyum ne?🤪 yine sayende iyi ki öğretmen im dedim. İleriki yıllarda çok yazanlara girmiş romanlarını, dünya çapında ünlenmiş kitaplarını okumayı sabırsızlıkla bekliyorum .teyzem iyi ki varsın

  2. Mujde Mujde

    Ne mutlu böyle bir öğretmenle yollarını kesişmiş ve hayatına bir anlam katmış. Böyle güzel öğretmenlerin hep var olması dileğiyle…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla