İçeriğe geç

    -CEHENNEMDE LOCA-

                                                  

Sinirliyim ahali sinirli! Attırdılar tepemi. Günlerdir dört dönüyorum vallahi. Bu defaki yazıma yıllar önce izlediğim bir dizide gördüğüm karakterlerden birinin kalıplaşmış bir lafını biraz değiştirerek  başlamak istiyorum.

Bakın efendim, ben hayatta üç tip insandan nefret ederim.

1- Kendi acizliğini eşini ve çocuklarını döverek kapatmaya çalışan sözde koca/babalar.

2- Sorumluluklarını içki şişelerinin dibine batırıp kendini içki, sigara ve beterlerine bulaştıran insanlar.

3- Daha reşit olmamış bir çocuğun direksiyon başına oturtulmuş olmasını normal karşılayanlar.

Sevmediğin ot burnunun dibinde biter misali bu üç madde birden pek uzaklarımda olmayınca ben bunu yazı malzemesi olarak kullanmayayım da ne yapayım siz söyleyin a dostlar!

Gerçekten anlamıyorum. Bir ‘insan’ nasıl olur da ‘sevdiği’, canım dediği insanlara “Canın çıksın!” der? Nasıl el kaldırabilir? Nasıl döver? Canından bir parça olana nasıl şiddet uygular? Var mıdır bunun kabul edilebilir, sineye çekilebilir bir tarafı?

Acizliğinin altında ezilen kalp yoksunu varlıkların kendini güçlü gösterme çabası…

Peki bir insan nasıl göz göre göre kendine zarar verebilir? Yahu o sigara paketlerinin üstünde Sürahi Nine’nin bile okuyabileceği bir şekilde “Sigara öldürür!” yazıyor. E kusura bakmayın ama durum bu iken yine de o paketi alanlar ya kör ya da enayi oluyor.

İçki ise apayrı bir mevzu. Bile isteye beyni uyuşturmak nasıl bir zekanın hatalı ürünü? Kafan uyuşunca sorunların yok mu oluyor? Ya da yiyeceğin her halt için sığınma bahanesi mi yaratmış oluyorsun? Neyin kafasını yaşıyorsun? Bir de bunları sürekli kullanıp “Ben bağımlı değilim.” diyenler yok mu… Asıl bağımlılar onlar zaten. Su niyetine içki iç, günde bir paket sigarayı bitir. Ama bağımlı değilsin. Tabi canım tabi.

Gelelim tepemi hepten attıran mevzuya. Bir ebeveyn nasıl olur da çocuğunu canını hiçe sayabilir? Gencecik bir çocuğu suça teşvik etmek hangi vicdana sığabilir? Kirlenmemiş bir ruh nasıl kör kuyuya atılabilir? Böyle bir suç nasıl normalleştirmeye çalışılabilir?

Bu üç tipten biriyseniz hayatınız hiç hayırlı bir yolda değil demektir. İki maddeyi birden barındırıyorsanız zebani boynuzlarına ön hazırlık yapmanız önerilir. Üçü bir aradaysanız cehennemde locanız hazır demektir. Hadi hayrını görün!

Tarih:Gazete Yazıları

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla